NIJE RIM, NEGO MURCIA

VIDEO Potres u Španjolskoj: 10 mrtvih, kaos na ulicama, reportera umalo ubio zvonik crkve

Prvi potres bio je jačine 4,4 po Richteru, dok je drugi potres, dva sata kasnije, bio jači - 5,2 stupnja. Ovo je najjači potres koji je pogodio Španjolsku u posljednjih 50 godina
 AFP
Prvi potres bio je jačine 4,4 po Richteru, dok je drugi potres, dva sata kasnije, bio jači - 5,2 stupnja. Ovo je najjači potres koji je pogodio Španjolsku u posljednjih 50 godina

Dva snažna potresa pogodila su grad Lorcu u španjolskoj regiji Murcia, smještenoj na jugoistoku Pirenejskog poluotoka, pri čemu je najmanje 10 osoba poginulo, među kojima i jedno dijete, a nekoliko desetaka ih je ozlijeđeno, javljaju španjolski mediji.

Prvi potres bio je jačine 4,4 stupnja po Richteru, dok je drugi potres, dva sata kasnije, koji je regiju pogodio u 18.50 sati, bio jači - 5,2 stupnja. Epicentar potresa nalazio se 10 kilometara ispod površine, istočno od Lorce u kojoj živi 97 tisuća ljudi, a osjetio se u gradovima Cartageni, Aguilasu, Murciji, Mazarronu, Albaceteu. Prema izvješćima potres se čak osjetio i u 350 kilometara udaljenoj španjolskoj prijestolnici Madridu.

Stanovnici su u panici bježali na ulice. Uzrokovao je veliku materijalnu štetu, ošteće...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 09:14