Crnogorsko ministarstvo obrane priopćilo je da je Vojska Crne Gore evakuirala u subotu iz Prištine tri hrvatska vojnika i jednog službenika crnogorskog ministarstva obrane, koji su bili stacionirani u misiji KFOR-a na Kosovu, nakon što je testiranjem utvrđeno da su pozitivni na koronavirus.
Ministarstvo obrane Crne Gore priopćilo je jučer da je Vojska Crne Gore (VCG) evakuirala tri pripadnika oružanih snaga Republike Hrvatske koji su sudjelovali u misiji KFOR na Kosovu.
Za njih je utvrđeno da su pozitivni na virus Covid-19, dobrog su i stabilnog zdravstvenog stanja, izvještavaju iz Podgorice, a liječenje će nastaviti u Hrvatskoj.
Glavni stožer VCG je ponudio pomoć pri evakuaciju hrvatskih vojnika (zaražen je i jedan predstavnik crnogorskog Ministarstva obrane) pa su oni u toku dana, uz poštovanje svih propisa, prevezeni helikopterom Zračnih snaga VCG u Split.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....