Nekad marginalne, radikalno desne stranke probile su se među tri najpopularnije stranke u skoro polovici od 27 članica EU, upozorava agencija Bloomberg
Protivljenje imigraciji, pobačaju, maskama i cijepljenju: stranke s krajnje desnice jačaju širom Europe, rastući na valu nezadovoljstva izazvanog pandemijom i drastičnim skokom troškova života. Rijeć je o različitim strankama, od onih s neonacističkim korijenima do populista u stilu Donalda Trumpa. Zajedničko im je da postaju sve utjecajnije.
Europski političari dugo su mislili da takve stranke nisu opasne, podcijenili su situaciju, kaže Jiri Pehe, direktor Sveučilišta New York u Pragu. U Bruxellesu zvone zvona za uzbunu.
Slijede dva ključna izborna testa, onaj u Poljskoj 15. listopada, drugi u Slovačkoj 30. rujna. Nacional...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....