ISPITI SELE NA ŽITNJAK?

Najveći poligon za autoškole u Zagrebu se ukida, nastala konfuzija. Stručnjak: Službeno se još ništa ne zna

Čeka se formalna objava u glasniku Grada Zagreba, ispiti sele na Žitnjak, ali ne zna se po kojim uvjetima

Autoškola, ilustracija

 /Željko Puhovski/cropix
Čeka se formalna objava u glasniku Grada Zagreba, ispiti sele na Žitnjak, ali ne zna se po kojim uvjetima

Seli se popularni poligon za autoškole na Borongaju, koji se nalazi tik do stadiona Maksimir, a poznato je i na koju lokaciju. Iz Grada naglašavaju da će taj poligon biti prenamijenjen u parking.

- Prometni poligon na Borongaju prenamijenjen je u ‘Park and Ride‘ površinu, stoga na predmetnoj čestici nije moguće provoditi program vozačkih ispita za buduće vozače motornih vozila – stoji u obrazloženju zaključka Grada.

Novi prostor za autoškole nalazit će se odmah pokraj Zelene tržnice na Slavonskoj aveniji, tri kilometra udaljen od prethodne lokacije. Što sve ovo znači za autoškole, instruktore, ali i za polaznike, objasnio nam je Miljenko Gočin, ravnatelj Učilišta za cestovni promet.

Nema novog produženja

- U ovom trenutku ta odluka znači da Hrvatski autoklub u dogledno vrijeme neće moći provoditi ispite iz upravljanja vozilom na poligonu Borongaj, nego će ih provoditi na poligonu Žitnjak. To je jedino što mi sada znamo – pojašnjava nam.

Autoškole i dalje koriste postojeći poligon na Borongaju budući da su ugovori još aktivni, no pitanje je koliko dugo.

- Mi kao autoškole još imamo važeće ugovore po kojima određeno vrijeme možemo koristiti taj poligon i nismo dobili nikakvu zabranu rada niti prekid tog ugovora, ali s istekom se, vjerojatno, ti ugovori više neće produžiti – objašnjava Gočin.

Čekaju objavu

Nastavlja kako nema nikakvih informacija o tome hoće li Hrvatski autoklub na Žitnjaku iznajmljivati poligon autoškolama ili će pružatelji usluga morati sami tražiti rješenja. O tome se trenutačno ne zna ništa, kaže nam Gočin. Dodatnu konfuziju stvara i činjenica da odluka još nije formalno stupila na snagu.

- Nismo dobili nikakvu službenu obavijest od Hrvatskog autokluba. Koliko smo vidjeli, odluka još nije objavljena ni u Glasniku Grada Zagreba – kaže. Jednom kada bude objavljena, ona će i formalno stupiti na snagu te će se od tada početi provoditi ispiti na novoj lokaciji, zaključio je ravnatelj Učilišta za cestovni promet.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
30. travanj 2026 14:20