U SITNE SATE

Dvojica vozača ostali bez vozačkih, a morat će platiti i poveće novčane kazne

Jedan je odbio alkotest i liječnički pregled, drugi je skrivio prometnu nesreću

Policija, ilustracija

 Ranko Suvar/Cropix
Jedan je odbio alkotest i liječnički pregled, drugi je skrivio prometnu nesreću

Dvojica vozača u nedjelju su ostala bez vozačkih dozvola na tri mjeseca, a morat će platiti i poveće novčane kazne. Prvi je 19-godišnjak, kojega je policija zaustavila oko 2.20 sati u Velikoj Gorici, na Trgu kralja Tomislava.

Mladić je odbio ponuđeno testiranje na prisutnost droga u organizmu i ponuđeno testiranje na prisutnost alkohola, ali i stručni liječnički pregled radi uzimanja krvi i urina.

– Vozač je uhićen i priveden u službene prostorije na kriminalističko istraživanje, nakon čega je doveden na Općinski sud u Velikoj Gorici.

Policija je u optužnom prijedlogu predložila da se vozača proglasi krivim i kazni novčanom kaznom u iznosu od 2.000 eura te izrekne zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije u trajanju od tri mjeseca. Sud je prihvatio prijedlog policije, priopćeno je u ponedjeljak iz PU zagrebačke.

Loše se proveo u sitne sate i 23-godišnjak na području Svetog Ivana Zeline. U mjestu Gornje Psarjevo, na županijskoj cesti, oko 3.55 sati vozač je skrivio prometnu nesreću.

– Tom se prilikom, dolaskom do desnog zavoja, nije vozilom propisno kretao obilježenom prometnom trakom, već je vozilom prešao udesno u odvodni kanal, gdje je naletio na rub mosta, nakon čega se nastavio kretati mostom, uslijed čega je podvozjem nasjeo na južni rub navedenog mosta, gdje se i zaustavio. U prometnoj nesreći nastala je materijalna šteta, a vozač je uhićen i doveden na Općinski sud u Sesvetama, javlja policija, koja mu je ustanovila i da je upravljao pod utjecajem alkohola od 1,90 g/kg alkohola u organizmu.

U optužnom je prijedlogu predloženo da se vozača proglasi krivim, kazni novčanom kaznom u iznosu od 1.480 eura te da mu se izrekne zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od tri mjeseca.

Sud je to i učinio.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
20. srpanj 2026 19:19