ZAGREB - Zagreb bi u rujnu mogao postati prvim gradom u Europskoj Uniji s bistom prvog čovjeka koji je otputovao u Svemir, sovjetskog astronauta i vojnog pilota Jurija Gagarina.
Gagarinove biste zasad imaju samo Rusija i američki grad Chicago, a u Zagrebu bi trebala biti postavljena kod Šetališta Jurija Gagarina, ispred zgrade Ministarstva socijalne politike i mladih, nasuprot Učiteljskom fakultetu, rekao je za Hinu predsjednik Kluba mladih tehničara "Trešnjevka sjever" Bruno Orešković.
Bista bi uskoro trebala biti dopremljena iz Rusije, a cijeli taj prostor, kaže Orešković, uredio bi se u šetalište s uređenim drvoredima i postavljenim tablama, na kojima bi se mogao pratiti svjetski svemirski program. Razmišlja se i o postavljanju makete rakete.
Na taj bi se način odala "po...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....