- Vozio sam dostavu u Trnskom kada su me s bicikla gurnula dvojica maloljetnika, srušila na tlo i počela udarati po tijelu, jer mi je glava bila zaštićena kacigom. U pomoć mi je tada priskočio jedan Hrvat koji se ondje zatekao s obitelji - ispričao nam je 39-godišnji Nepalac Taranath Adhikari, koji se obratio Jutarnjem listu zabrinut za svoju zajednicu, za koju kaže da je sve češće meta maloljetnih delinkvenata na zagrebačkim ulicama.
Kako nismo pronašli vijest o tom incidentu u službenom biltenu Policijske uprave zagrebačke, gdje se javnost redovito obavještava o kaznenim djelima i prekršajima, policiji smo uputili upit. Potvrdili su da su 15. siječnja izašli na teren po zaprimljenoj dojavi ispred odgojno-obrazovne ustanove u Ulici Trnsko.
- Dvojica zasad nepoznatih mlađih počinitelja prišla su zaposleniku dostavne službe, odgurnula ga i zadala mu nekoliko udaraca rukama u tijelo, nakon čega su se udaljili. Oštećeni nije zadobio vidljive ozljede te je odbio liječničku pomoć. Kriminalističko istraživanje je u tijeku, naveli su iz policije.
Nepoznati pomagač
Opširniji uvid u događaj dao nam je sam Adhikari, koji u četiri godine života u Zagrebu dosad nije doživio fizički napad. Kaže da je te večeri prolazio pokraj Osnovne škole Trnsko kada su dvojica mladića s druge strane kolnika potrčala prema njemu, psovala ga i počela udarati. Dio napada navodno je zabilježen nadzornom kamerom, a snimka je, prema riječima oštećenog, predana policiji.
- Nisam razumio što govore, osim nekih psovki koje sam već ranije čuo, kaže.
Nasilje je prekinuo prolaznik koji je bio u šetnji sa suprugom i malom kćeri.
- Čim im je rekao da prestanu, napadači su pobjegli, prepričava Adhikari.
Taj je muškarac potom pozvao policiju i ostao s njim čekati dolazak patrole, više od 40 minuta.
"Lake mete"
- Jako sam mu zahvalan, puno mi je pomogao. Sreća je da se našao u tom trenutku, kaže Adhikari i dodaje da se na posao vratio nakon dva dana te da danas osjeća tek blage bolove.
Svoje iskustvo podijelio je u WhatsApp grupi dostavljača kako bi upozorio kolege na lokaciju na kojoj se, kako kaže, često okupljaju nasilni maloljetnici. Reakcije su bile zabrinjavajuće: „Uvijek su ta djeca“, „Mi smo im najlakše mete“, „Ne možemo se braniti, deportirat će nas“, „Trebali bismo nositi kamere“, samo su neki od komentara.
- Ako djeca ne mogu kazneno odgovarati, a mi se bojimo raditi svoj posao, onda netko mora preuzeti odgovornost za to što živimo u strahu. Razmišljam i o tužbi. Ne zbog novca, nego da se zna da se ovo ne smije događati, zaključuje Adhikari.
.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....