PREMIJERA U ZAGREBU

Potresna priča o ‘Bowieu‘ iz Srebrenice rasplakala publiku: ‘Bio nam inspiracija, a onda su i njega odveli. Kćer nikad nije upoznao...‘

Dokumentarac ‘Samir Mehić Bowie- Pisma iz Srebrenice‘ prikazan je i na Sarajevo Film Festivalu

Samir Mehić Bowie

 /Kadaar Iz Filma
Dokumentarac ‘Samir Mehić Bowie- Pisma iz Srebrenice‘ prikazan je i na Sarajevo Film Festivalu

Zagrebačka publika po prvi put je u srijedu imala priliku gledati dokumentarni film "Samir Mehić Bowie – Pisma iz Srebrenice" koji se temelji na istinitoj priči o prijateljstvu, ratu i glazbi. Film je nastao u suradnji Lamije Grebo, novinarke BIRN-a BiH i Memorijalnog centra Srebrenica, kao rekonstrukcija priče o Samiru Mehiću i o Srebrenici kakva je nekad bila.

Radnja prati dvojicu najboljih prijatelja koji su bili članovi kultnog srebreničkog rock benda Inat. Razdvojili su se 1992. godine kada Faruk Smajlović odlazi iz Srebrenice, a Samir Mehić Bowie odlučuje ostati. Nakon toga, pa sve do 1995., njihovo se prijateljstvo baziralo isključivo na pismima koja su razmjenjivali. Faruku su Samirova pisma 1995. prestala stizati.

image

Kadrovi iz filma ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. lipanj 2026 09:38