Mjesec dana na snazi će biti nova regulacija prometa na jednom od najprometnijih čvorišta u Zagrebu. Razlog je izvanredno održavanje nadvožnjaka na Zagrebačkoj aveniji iznad Selske ceste koje će trajati od srijede, 15. srpnja u 6.00 sati do subote, 15. kolovoza, do 4.00, stoji na stranicama Grada. Za vrijeme radova bit će onemogućeno lijevo skretanje vozila iz Zagrebačke avenije prema Selskoj cesti i obratno.
Grad je vozačima pripremio nekoliko obilaznih pravaca. Za one koji žele skrenuti iz smjera zapada prema sjeveru, to jest Trešnjevci, mogu se na Zagrebačkoj aveniji polukružno okrenuti prije raskrižja sa Savskom cestom. Zatim se vraćaju na aveniju, iz koje skreću u Selsku cestu i dalje prema sjeveru.
Upute za vozače
Iz smjera sjevera prema istoku vozači se na Selskoj polukružno okreću na raskrižju Selska cesta/Blaža Trogiranina/Knežija te nastavljaju natrag Selskom do Zagrebačke avenije te dalje voze prema istoku.
Iz smjera istoka prema jugu treba se na Zagrebačkoj aveniji polukružno okrenuti na raskrižju Zagrebačka avenija/Fallerovo šetalište/Ilirska, te se zatim na Zagrebačkoj desno spustiti u smjeru juga.
Vozači koji žele iz smjera juga krenuti prema zapadu trebat će se iz Selske popeti na Zagrebačku aveniju, a potom se okrenuti polukružno prije raskrižja sa Savskom cestom te nastaviti Zagrebačkom prema zapadu.
Inače, gradilište na važnom nadvožnjaku otvoreno je još 4. svibnja, a očekivano trajanje radova je pet mjeseci. Planirani zahvati obuhvaćaju sveobuhvatnu sanaciju konstrukcije nadvožnjaka te radove kao što su sanacija gornjeg i donjeg dijela konstrukcije nadvožnjaka, hidrodemoliranje i reprofilacija oštećenog betona rasponske konstrukcije, injektiranje pukotina u betonskim elementima te sanaciju oštećenog betona donjeg ustroja, između ostalog.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....