U Splitu smo posjetili kultnu slastičarnicu Art Patisserie & Luka Ice Cream, smještenu u samom centru grada, u Svačićevoj ulici. Art Patisserie & Luka Ice Cream postoji već 10 godina, a posjećuju je i Splićani, i domaći i strani turisti.
Ekipa iz Arta ističe da su esencija njihova biznisa domaće i kvalitetne namirnice s kojima u vlastitoj proizvodnji izrađuju proizvode koji svakodnevno uveseljavaju njihove vjerne kupce. Naime, u Splitu su brojni objekti zbog izazova sezonalnosti zatvoreni polovinu godine, no Art je jedno od rijetkih mjesta u gradu koje radi cijelu godinu.
Njihova ponuda je sveobuhvatna i raznovrsna: nude odličan domaći gelato, sladoled iz njihove domaće proizvodnje, razne slastice te bakery proizvode. Moramo priznati da je teško odlučiti se što prije kušati. U ponudi su talijanski maritozzo, domaći kroasan, čokoladni lava cookie, premium krafne ili retro bečka štrudla.
No, u ovo preduskrsno vrijeme u Artu na prvi pogled osvaja pinca ili sirnica, čiji se miris širi cijelim kvartom u blizini ove slastičarnice.
Intenzivna aroma sirnice podsjeća na ona dobra stara vremena u kojima je i samo vrijeme sporije teklo i vraća nas u djetinjstvo, vrijeme kada smo češće imali vremena blagovati zajedno.
Komadići kandirane naranče i korice limuna daju sirnici notu svježine, dok se tijesto zbog sočne i meke teksture topi u ustima.
Osim klasičnih sirnica, u ponudi su i one punjene vanilijom, voćem i čokoladom. Od uskrsnih slastica, u Artovoj su vitrini u ponudi i uskrsna pletenica i uskrsni vijenac, simboli uskrsnog obiteljskog doručka.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....