KUHARSKA BURZA

NOVA GASTRO SCENA HRVATSKE Transferi chefova, 15 novih restorana i dvije Michelinove zvjezdice najava su izvrsne sezone. Ili ipak nije tako sjajno?

Dino Galvagno, Petra Jelenić, Jeffrey James Vella, Tvrtko Šakota, Priska Thuring i Vedran Petranović
 Neja Markičević/Berislava Picek/Tomislav Krišto/Darko Tomaš
 
 

Situacija na hrvatskoj kulinarskoj sceni s dolaskom nove sezone sve je življa - uzbudljivih mjesta s novim i neobičnim konceptima sve je više pa se samo u Zagrebu od Nove godine otvorilo petnaestak novih restorana; Michelin ne štedi pri podjeli zvjezdica i pohvala pa su ih tako ove godine zaslužili Dubrovnik 360 i šibenski Pelegrini, a gurmanskoj se sceni sve više pridaje štih elitizma i kulinarskog Hollywooda i time što brojni stručnjaci na tu temu, osim hrane, sve više prate i chefove kao persone.

Po uzoru na Gordona Ramsayja i Jamieja Olivera, i naši se chefovi sve više pojavljuju na televiziji iskazujući svoje visoke kriterije za kvalitetu i pripremu hrane.

U sve se većoj mjeri prate i njihovi privatni životi pa se na ženskim i tračerskim portalima nerijetko može naići n...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
30. studeni 2025 17:11