MIGRACIJE

PREDSJEDNICA POSLALA NOVO PISMO GLAVNOM TAJNIKU UN-a Poručila da ne putuje u Marakeš, Vlada mora odrediti tko će predstavljati Hrvatsku

 Srdjan Vrancic / CROPIX

Predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović poslala je danas pismo glavnom tajniku UN-a u kojem piše, kao što je Jutarnji list već najavio, da neće sudjelovati na konferenciji u Marakešu, doznaje Dnevnik Nove TV.

Kako je Jutarnji pisao, iz Ureda predsjednice su poručili kako je na Vladi da odredi tko će tamo ići umjesto nje.

Iz Ureda su i ranije poručivali da se predsjedničin stav o pitanju legalnih migracija nije mijenjao, te da su obavijestili MVEP da ona tamo neće ići, dok su s druge strane u MVEP-u rekli da nisu dobili njen službeni dopis.

U Vladi, kako doznajemo, nisu još odredili tko će u prosincu ići u Marakeš. Sugovornici iz Banskih dvora kažu da će se tim pitanjem premijer baviti kad se vrati iz Kine.

Sukob na relaciji Pantovčak - Banski dvori zbog dokumenta iz Marake...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 09:38