SURADNJA GRADA I VLADE

ZAVRŠIO SASTANAK ANDREJA PLENKOVIĆA I MILANA BANDIĆA 'Bilo je razgovora i o usvajanju zagrebačkog GUP-a i Zagrebu na Savi'

 
Andrej Plenković i Milan Bandić
 CROPIX
 
Premijer Andrej Plenković najavio je u ponedjeljak, uoči sastanka sa zagrebačkim gradonačelnikom Milanom Bandićem, da će razgovarati o svim projektima koji su dobri za Zagreb i Zagrepčane.

Premijer Andrej Plenković i gradonačelnik Zagreba Milan Bandić izrazili su u ponedjeljak zadovoljstvo sastankom na kojem su razgovarali i o generalnom urbanističkom planu Zagreba, ne preciziravši hoće li gradski zastupnici HDZ-a podržati GUP, a saborski zastupnici Bandićevog Kluba državni proračun.

"Dogovorili smo proces usvajanja GUP-a za Grad Zagreb, gradonačelnikovi suradnici su izvijestili o proceduri, riječ je o temi stručnoga karaktera koju sagledavaju sa svih aspekata usklađenosti sa zakonom i planom u Ministarstvu graditeljstva i prostornog uređenja", izjavio je Plenković nakon sastanka.

Na upit hoće li HDZ-ovi gradski zastupnici podržati GUP ako dobije zeleno svjetlo Ministarstva graditeljstva, Plenković je kazao kako treba pričekati stručnu analizu te da će se na...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
28. lipanj 2026 01:13