UZBUNA U NOVOM ZAGREBU

‘Prepolovit će nam vrtić, oko djece će juriti kamioni, ostat ćemo bez polovice DVD-a i bez 27 dvorišta, a dvije kuće imat će vrata na cesti‘

Stanovnici zagrebačkog naselja uvjereni da iza svega stoje interesi određenih građevinskih investitora
 /Ronald Gorsic/Cropix
Stanovnici zagrebačkog naselja uvjereni da iza svega stoje interesi određenih građevinskih investitora

- Zbog izgradnje četiriju zgrada od osam stanova uništavaju živote više od 40 ljudi - kaže nam Ivan Jajčević, inženjer strojarstva i profesor u Strojarskoj tehničkoj školi Frana Bošnjakovića.

Jajčević, zajedno sa svojim susjedima, od ožujka vodi rat sa zagrebačkim gradskim vlastima ne bi li spriječio izglasavanje izmjene GUP-a prema kojoj će duž imovine stanara novozagrebačkog naselja Botinec biti pružena nova cesta. Sporna cesta, kako nam pokazuje na karti GUP-a, prolazit će kroz čak 27 dvorišta, vrtova i voćnjaka. Od toga je jedno dvorište Dječjeg vrtića Botinec, a pošteđena neće biti ni garaža DVD-a Botinec koju će nova cesta doslovce prepoloviti.

Razlog zašto je peticija pokrenuta nije samo prepolovljavanje i uništavanje niza dvorišta nego i trasa kojo...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
04. prosinac 2025 07:49